Detekce patogenních zón

Žijte v souladu s přírodou

Magnetostatické pole

Magnetostatické pole:

Magnetostatické pole může potenciálně ovlivňovat biochemické procesy v buňkách, protože štěpí kvantové energetické hladiny elektronových obalů atomů (Zeeman effect). Nízká pole v řádech militesla (mT) jsou v zásadě biologicky neškodná (nošení zázračných magnetů na rukou apod. nezpůsobuje například upadnutí kočetin..), ale velmi silná pole by mohla narušit dynamiku biochemických reakcí. Jenže s takovými intenzitami se běžně nemůžeme setkat, na to jsou třeba supravodivé magnety (do 10 T) nebo se nechat vystřelit k nejbližší neutronové hvězdě (pole nad 1 000 000 T).

Žijeme však v době, kdy na nás ze všech stran působí mnoho rušivých faktorů. Ať už se jedná o elektrické přístroje, rádiový a televizní signál nebo mobilní a wifi síť apod. Některým citlivějším jedincům mohou tato pole způsobovat nevolnost, točení hlavy a další problémy. Méně citlivým osobám ubližují také, ač to na první pohled není zřejmé. Je to podobné jako geopatogenní zóny slabšího typu. Tedy samotné působení po kratší dobu neublíží, nicméně dlouhodobé působení způsobuje zdravotní komplikace na první pohled záhadného charakteru.

Většině z těchto sítí v dnešní době asi neunikneme (pokud nebudete žít v hluboké jeskyni, nebo dole. Nicméně platí pravidlo, že pokud se silnému magnetostatickému poli řádu desítek a více mT nemusíte vystavovat, tak se mu vyhýbejte. Není vhodné nosit například zázračné magnety na celodenní nošení. Silná a dlouhodobá magnetostatická pole nejsou přirozená součást prostředí ve kterém žijeme tisíce let. Běžné geomagnetické pole je v řádu 20 - 70 uT (mikro tesla) a na to jsme si zvykli. Větší intenzita trvalého charakteru však již může ublížit.

Je tedy vhodné nechat si přeměřit úroveň magnetického pole, které vyzařují elektrické přístroje ve Vaší domácnosti a zda nepřesahují bezpečnou úroveň v místech kde se nejčastěji pohybujete a kam by bylo vhodné je případně přesunout aby nezpůsobovaly dlouhodobé potíže.

tlacitko nacenu