Detekce patogenních zón

Žijte v souladu s přírodou

Měření vlhkosti

Vlhké zdivo představuje problém u většiny starších staveb postavených bez správné hydroizolace. Důsledkem je pak vlhké zdivo, mokré mapy na stěnách, nepříjemný zápach, zdraví škodlivá plíseň, loupání nátěru, opadávání omítky, což může v důsledku přejít v nepříjemné alergie a jiné zdravotní problémy.moisture meter holzfeuchte messgerät einsatzbild 1

Při zjišťování škodlivých zón Vám mohu změřit vlhkost zdiva ve Vašich místnostech. Obecně platí, že vlhkost zdiva by v místnosti neměla přesáhnout 2%. Pokud je to více, je nutné častěji větrat, protože v případě, že se nevětrá, začne se na zdi tvořit plíseň, která je zdraví škodlivá a dochází k poškozování zdí. Přesnost našeho měření se pohybuje u zdí s odchylkou 0,1%

Jak s vlhkostí bojovat?
Je několik způsobů, jak lze úspěšně s tímto problémem bojovat. K těm základním patří použití těsnicí lišty například u netěsných oken nebo balkónových dveří. Lišta zabrání nechtěnému průniku vlhka do místnosti.

V již vlhkých místnostech je možné použít vysoušeč vlhkosti. Ten pohlcuje nadměrnou vlhkost vzduchu, která by se ideálně v obytných místnostech měla pohybovat mezi 40–60 %. Přístroj vodu nasaje a zadrží, ta odkape (vykondenzuje) do nádoby a zpět se vrací již vysušený vzduch.

Pokud je však rozsah vlhkosti větší (přesahuje 5%), nebo si netroufáte vlhkost z nějakého důvodu samostatně řešit, doporučuji objednat profesionální firmu, která problém vyřeší.

tlacitko nacenu

 

Jelikož
řešení sanace vlkého, případně již mokrého zdiva je specifický
problém té určité situace, je ve Vašem příspěvku asi obecně
správná hranice 5%

Zdroj: http://forum.tzb-info.cz/108666-jak-nalozit-s-vysledky-pruzkumu-vlhkosti-zdiva