Geopatogenní zóny

Zjištění a poradenství

Zde uvádím několik příkladů běžných spotřebičů v domácnosti a sami si můžete udělat obrázek o tom, jak vyzařují.

Je třeba rozlišovat dva typy polí. Elektrická pole z běžné zásuvky (s nízkou frekvencí) a elektrická a magnetická pole vysílačů na vysokých frekvencích. Na měření vysokých frekvencí je použit přístroj (s velkou žlutou bambulí pro odlišení).

• NF magnetické střídavé pole při 50 Hz (běžné elektrické spotřebiče).. Škodí již 0,1µT
• NF elektrické střídavé pole při 50 Hz (běžné elektrické spotřebiče).. Škodí již 5 V/m, doporučeno je nepobývat v prostoru kde je více jak 20 V/m trvale
• VF elektrické střídavé pole při 1800 MHz (např. televizní nebo mobilní vysílače).. Škodí již 0,6 V/m, oporučeno je nepobývat v prostoru kde je více jak 1 V/m trvale

Obrázky je možné pro zvětšení rozkliknout. 

Mikrovlnná trouba

Zde se bavíme o vysokých frekvencích a trouba vyzařuje až 11V/m! Toto rychle klesá se vzdáleností, ve vzdálenosti cca 2 metry od trouby jsme na 1V/m. Z toho plyne ponaučení - Pokud je trouba zapnutá jděte od ní dále. Pokud možno v ní dlouhodobě nevařte, případně jděte po dobu varu mimo místnost a pouze vaření kontrolujte.

mikrovlnka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Notebook

Vysoké frekvence vykazuje na úrovni 2 V/m, což způsobuje vysílání Wifi. Na nízkých frekvencích se bavíme o relativně vysokém magnetickém poli nad klávesnicí, kde většina lidí má položené ruce a někdy má počítač i na klíně. Tato pole jsou vysoká zejména ve chvíli, když se notebook nabíjí. Pokud tedy máte v oblibě počítač na klíně nebo na břiše a nedokážete si bez toho představit život, nemějte současně počítač v režimu nabíjení. 

IMG 1621

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wifi Router

Na vysokých vysílacích frekvencích je intenzita pole 8V/m, na nízkých frekvencích v řádech stovek V/m.

Elektrické pole rychle klesá, ale v okruhu několika metrů je stále velmi silné a zdraví ohrožující. Je dobré mít toto změřené a vyvarovat se routeru poblíž míst kde se spí.

IMG 9716

 IMG 1921

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Indukční sporák

Tento spotřebič vyzařuje pouze na nízkých frekvencích, ale docela intenzivně. Vzdáleností pole rychle klesá, nicméně mnoho lidí má tendence se tzv. opírat břichem o linku když vaří nebo míchají. Dostávají pak plnou dávku elektromagnetického záření do břicha.

 

spork

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroje různého typu

Zdroje, které přeměňují napětí 220V na jakékoli nižší (nejčastěji 12 nebo 5V), vyzařují také velmi silně. Často se stává, že v zásuvce je zapojen budík a zásuvka je u postele velmi blízko. Tito lidé pak dostávají silnou dávku přímo do hlavy a to dlouhodobě. Často se jim špatně spí, jsou ráno unavení a zdravotnímu stavu to velmi neprospívá.

IMG 8366

Služby jsou provozovány po hlavičkou společnosti:

Able personnel, s.r.o.

IČO: 28019873