Geopatogenní zóny - Měření elektrosmogu

Kontakty

Detekce a poradenství

Chci Kalkulaci Informace o elektosmogu Hlavní strana

Příklady působení elektrosmogu v praxi

Zde uvádím několik příkladů běžných spotřebičů v domácnosti a sami si můžete udělat obrázek o tom, jak vyzařují. 
Je třeba rozlišovat dva typy polí. Elektrická pole z běžné zásuvky (s nízkou frekvencí 50 Hz) a elektrická a magnetická pole vysílačů na vysokých frekvencích 1,5 - 8 GHz. 
Na měření vysokých frekvencí je použit přístroj (s velkou žlutou anténou pro odlišení). • NF elektrické střídavé pole při 50 Hz (běžné elektrické spotřebiče).. Škodí již 5 V/m, doporučeno je nepobývat v prostoru kde je více jak 20 V/m trvale • VF elektrické střídavé pole při 1800 MHz (např. televizní nebo mobilní vysílače).. Škodí již 0,6 V/m, doporučeno je nepobývat v prostoru kde je více jak 1 V/m trvale Proč škodí vyšší frekvence více? Je to dáno fyzikálními zákony. 
Čím vyšší frekvence, tím hůře signál prostupuje materiálem a ten ho následně zachytává. Proto se v mikrovlnné troubě jídlo ohřeje. Vlny do něj naráží, neprojdou zkrz, rozkmitají molekuly jídla a to způsobí ohřev.

Lampičky a zdroje

Zdroje, které přeměňují napětí 220V na jakékoli nižší (nejčastěji 12 nebo 5V), vyzařují také velmi silně. Často se stává, že v zásuvce je zapojen budík a zásuvka je u postele velmi blízko. Tito lidé pak dostávají silnou dávku přímo do hlavy a to dlouhodobě. Často se jim špatně spí, jsou ráno unavení a zdravotnímu stavu to velmi neprospívá. Levné lampičky bývají také zdrojem velmi silného pole.

Wifi routery

Na vysokých vysílacích frekvencích kolem 2,5 GHz je intenzita pole až 15 V/m v závislosti na výkonu routeru!Elektrické pole postupně klesá, ale v okruhu několika metrů je stále velmi silné a zdraví ohrožující, protože se bavíme o vysokých frekvencích, kde škodlivost začíná na úrovni 0,6 V/m. Je dobré mít toto změřené a vyvarovat se routeru poblíž míst kde se spí, případně router alespoň částečně odstínit.

Indukční sporák

Tento spotřebič vyzařuje pouze na nízkých frekvencích, ale docela intenzivně. Vzdáleností pole rychle klesá, nicméně mnoho lidí má tendence se tzv. opírat břichem o linku když vaří nebo míchají. Dostávají pak plnou dávku elektromagnetického záření do břicha. Zvláště u žen je toto velmi nebezpečné. Hodnota naměřená na obrázku odpovídá síle pole, které naměříte cca 20 metrů od drátů vysokého napětí!

Mikrovlná trouba

Zde se bavíme o vysokých frekvencích a trouba vyzařuje až 11V/m! Toto rychle klesá se vzdáleností, ve vzdálenosti cca 2 metry od trouby jsme na 1V/m. Z toho plyne ponaučení - Pokud je trouba zapnutá jděte od ní dále. Pokud možno v ní dlouhodobě nevařte, případně jděte po dobu varu mimo místnost a pouze vaření kontrolujte.

Venkovní prostor

To se tak vydáte na procházku po sídlišti, abyste načerpali trochu energie a z hrůzou zjistíte, že i na ulici se pohybují velmi silná pole od vysílačů, telefonních operátorů, televizních vysílačů apod. Na volném prostranství cca 2 V/m v uzavřeném vnitrobloku, kde se signály odráží až 12 V/m!! Venku se těmto signálům velmi těžko vyhneme, respektive je možné se chránit oblečením, které tyto signály stíní, ale myslím si, že je důležité mít klid hlavně doma aby se tělo mohlo zregenerovat a zvládlo pak chvilkový venkovní nápor.

Pokud máme i doma zapnuté routery, a další přístroje uvedené výše, tělo si příliš neodpočina a venkovní prostředí mu naopak ještě přitíží..

Kalkulaci Vám zašlu obvykle do dvou dnů a zcela nezávazně.

Ceny za detekci patogenních zón a elektrosmogu jsou vždy individuální a vždy závisí na konkrétní velikosti měřeného pozemku nebo budovy a vzdálenosti odkud k Vám jedu. 

Neváhejte se tedy nezávazně zeptat na cenu

Stáhnout vizitku

Můžete mne také kontaktovat:

na emailu: zony@post.cz 

na telefonu: 734393675

Zpracování kalkulace měření

Tyto informace slouží ke zpracování nezávazné kalkulace na Váš prostor.

Thank you! Your message has been sent.
Unable to send your message. Please fix errors then try again.
Zpět na hlavní stranu